Leasing, samochód

Dla kogo leasing bez BIK?

Leasing to jedna z opcji często wybieranych między innymi przez firmy, ale obecnie coraz częściej również przez osoby prywatne. Leasing można wziąć na dowolną rzecz, i jest to swego rodzaju umowa na jej wypożyczenie. A czy by wnioskować o leasing trzeba mieć pozytywną historię BIK?

Co to jest leasing?

Leasing to produkt finansowy, który swego czasu bardzo chętnie brany był przez firmy. Obecnie coraz więcej osób prywatnych również korzysta z tej opcji. Leasing to wypożyczenie rzeczy, najczęściej samochodu, przez firmę lub bank, w zamian za comiesięczne spłacanie rat. Osoba udzielająca leasingu ma po swojej stronie wszystkie opłaty, na przykład ubezpieczenia czy innego rodzaju koszty, klient natomiast nie może ingerować w wypożyczoną rzecz w trakcie trwania leasingu. Po zakończeniu spłaty jest możliwość niedrogiego odkupienia rzeczy przez klienta. Spłacone do tej pory raty są częścią wkładu, dzięki któremu ostateczna cena pomniejszona jest o raty leasingu.

Czy można wnioskować o leasing bez BIK

Leasing jest w pewnym sensie formą pożyczki, z tym, że jego kapitał to środek trwały. Ponieważ korzystanie z leasingu wymaga regularnych wpłat, sprawdzanie historii BIK jest często stosowaną praktyką. Istnieją jednak zarówno pożyczki, jak i instrumenty leasingowe, które nie wymagają sprawdzania historii BIK. W tym przypadku dostaniemy konkretny środek trwały w leasing, może on być jednak droższy i nieco mniej korzystny. Dlatego też, firmę, która oferuje leasing bez BIK trzeba dokładnie sprawdzić, aby nie paść ofiarą oszustwa. W przypadki leasingu bez BIK koszty usługi często są wysokie. Warto również zwrócić uwagę na mechanizmy zabezpieczające firmy leasingowe przy jego przyznawaniu – często pożyczki czy leasingi bez BIK przyznawane są za poręczeniem, czy nawet na hipotekę. Zdarza się również, że firmy wymagają wpłaty konkretnej sumy pieniędzy, jeszcze przed przyznaniem leasingu czy pożyczki.

Dla kogo leasing bez BIK?

Leasing bez BIK jest dobrym pomysłem dla osób, które potrzebują na jakiś czas wypożyczyć konkretną rzecz, na przykład samochód, ale nie mają dobrej historii kredytowej. Może to wynikać z faktu, że jakaś pożyczka w ich przyszłości została niespłacona, lub spóźnili się z ratami. W tym przypadku firma, która nie sprawdza BIK może okazać się wybawieniem, jednak warto dobrze sprawdzić placówkę, lub osobę, która udziela nam takiego leasingu. Należy też zaznaczyć, że wiele zarówno pożyczek, jak i leasingów bez BIK może być obciążonych dodatkowymi kosztami. Warto zwrócić uwagę również na typ zabezpieczeń, jakie stosują firmy, proponując leasing bez BIK, oraz sprawdzić w Internecie opinie o danej firmie udzielającej leasingu, żeby mieć pewność, że została dobrze wybrana.

One comment

  1. Z tego słyszałem od pracowników salonów samochodowych to leasing w ogóle nie opłaca sie osobom fizycznym, co dopiero taki bez BIK, strach się bać 🤡

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *