Pieniądze i komórka

Gdzie można dostać kredyt bez BIK? Podpowiadamy!

Mając problemy finansowe lub niezbyt dobrą historię kredytową najczęściej nie ma się szans na otrzymanie kredytu czy pożyczki w banku. Wówczas szuka się innych rozwiązań, najczęściej sięgając po oferty firm pożyczkowych i kredyty czy raczej pożyczki bez BIK. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie szukać?

Czy można dostać kredyt bez BIK?

Odpowiedź jest prosta – nie, nie ma możliwości otrzymania kredytu bez BIK w jakiejkolwiek instytucji finansowej. Niektórych może to zaskoczyć, ale wiąże się to przede wszystkim z mylnym przeświadczeniem, że kredyty to oferty dostępne zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. To błąd, bowiem kredyt to produkt, który można otrzymać tylko i wyłącznie w banku i podlega on prawu bankowemu. Co za tym idzie, żadna firma pożyczkowa nie może i nie ma prawa do oferowania kredytów, może jedynie zaproponować pożyczkę. Co nie zmienia faktu, że pojęcie to często pojawia się właśnie w reklamach tego typu ofert. Nie ma się jednak co łudzić – pożyczka to nie to samo co kredyt i zazwyczaj firmy w ten sposób wprowadzają klientów z błąd.

I tutaj sytuacja diametralnie się zmienia, ponieważ na rynku nie brakuje ofert pożyczek bez BIK. Jest to na tyle popularne, że warto jest bliżej się temu przyjrzeć i dowiedzieć się, gdzie można znaleźć takie propozycje.

Gdzie dostać pożyczkę bez BIK?

Gdzie w takim wypadku można uzyskać pożyczkę bez BIK? Tak naprawdę możliwości mamy naprawdę wiele, bowiem na rynku Polskim jest mnóstwo firm pożyczkowych, które dysponują właśnie taką ofertą. Listy bardzo łatwo można znaleźć w sieci, a wśród nich takie firmy jak: Extraportfel, Wandoo, NetCredit, Alegotówka, Lendon, Visset, Kuki.pl, Chwilówkomat, Szybka Gotówka, Filarum, Łatwy Kredyt, Szybka Moneta, Credilo, Provident czy Finansowe posiłki. Oczywiście to nie wyczerpuje tematu. Trzeba przy tym pamiętac, że oferty firm często ulegają zmianie, a wnioski klientów są indywidualnie sprawdzane.

Jak znaleźć pożyczkę bez BIK?

Z racji tego, iż firm pożyczkowych na rynku jest nawet kilkaset, trudno jest znać każdą z nich, nie mówiąc już o dostępnych ofertach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetu i dostępnych w sieci porównywarek pożyczek i chwilówek bez BIK. W ten sposób można w jednym miejscu sprawdzić dostępne oferty, jak również zorientować się w takich szczegółach jak wysokość pożyczki, czas spłaty czy koszty pożyczki. To ostatnie ma rzecz jasna ogromne znaczenie, ponieważ pokazuje nam ile w rzeczywistości będziemy musieli zwrócić pożyczkodawcy.

Zła historia kredytowa a kredyt

Niestety zła historia kredytowa przekreśla nasze szanse na kredyt w banku, za to nadal mamy możliwość na uzyskanie pieniędzy w firmach pozabankowych. Oczywiście każde z nich inaczej podchodzi do weryfikacji klientów. Część z nich sprawdza rejestry BIK, choć najczęściej nie przekreśla do naszych szans. Często BIK nie jest sprawdzany, choć trzeba pamiętać, że istnieją jeszcze inne źródła informacji. Firmy pożyczkowe mogą analizować dane choćby w BIG, KRD czy ERiF (w przypadku przedsiębiorców). Więc nawet jeżeli parabank ogłasza, że nie sprawdza BIK nie oznacza to, że klient nie zostanie sprawdzony w inny sposób. Mimo wszystko nawet przy złej historii kredytowej ma się większe szanse niż w banku.

Jak dostać pożyczkę bez BIK?

Otrzymanie pożyczki bez BIK nie jest takie trudne. Mamy tutaj do dyspozycji kilka możliwości, w tym tradycyjną bezpośrednio w placówce firmy, jak i online. Formalności do spełnienia są minimalne i jako że weryfikacja jest niewielka, najczęściej oczekuje się jedynie poświadczenia tożsamości za pomocą dowodu osobistego, często nie wymaga się nawet udowodnienia stałego dochodu. Oczywiście szczegóły związane wymaganiami stawianymi przy składaniu wniosku będą uzależnione od danej firmy i zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty warto jest się z nimi zapoznać.

Przed podjęciem decyzji dobrze również dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową, bowiem wbrew powszechnemu mniemaniu, pożyczki bez BIK nie są przeznaczone dla osób zadłużonych czy bezrobotnych – ten typ zobowiązania wiąże się z dużym ryzykiem, a także sporymi kosztami. Pożyczki bez BIK łatwo dostać, ale firmy muszą w jakiś sposób się zabezpieczać. Nawet znajdując ofertę darmową, należy pamiętać, że w razie problemów ze spłatą naliczane są gigantyczne odsetki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *