auto zaparkowane na wsi

Gdzie szukać kredytu samochodowego bez BIK? Banki, parabanki, gdzie jeszcze?

Większości z nas trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez samochodu. To, jaką wolność daje, jest nie do zastąpienia. Bywa jednak tak, że nie ma się środków, by kupić samochód. Wówczas zostaje tylko konieczność wzięcia kredytu na auto. Gdzie się po niego udać? Czy da się wziąć kredyt na samochód bez BIK?

Gdzie po kredyt na samochód?

W sytuacji, gdy chce się kupić auto, ale nie ma się na to wystarczających środków, często kieruje się swoje kroki do banków. To instytucje, które specjalizują się w pożyczaniu pieniędzy, zarówno w formie kredytów gotówkowych, jak i kredytów celowych, takich jak np. samochodowy.

Warto jednak wiedzieć, że składając wniosek w banku, trzeba wyrazić zgodę na sprawdzenie w bazach dłużników. W sytuacji, gdy ma się zaległości w spłacie poprzednich zobowiązań, bank może odrzucić wniosek. To instytucja, która dokonuje bardzo szczegółowej weryfikacji klientów, więc raczej nie ma co liczyć na to, że da komuś pieniądze na auto na raty bez zdolności kredytowej lub co gorsza – z zadłużeniem.

Tak więc, jeśli chce się wziąć kredyt na samochód używany bez zaświadczeń, a tym bardziej – chce się kupić nowy pojazd, to nie ma takiej możliwości, jeśli figuruje się w BIK, BIG czy KRD. Banki nie mogą wesprzeć finansowo osób, które nie radzą sobie ze spłatą poprzednich zobowiązań. Jeśli ma się niski scoring w BIK, wówczas nie ma co liczyć na pomoc. Kredyt samochodowy bez zdolności kredytowej trzeba pozostawić w sferze marzeń. Chyba że z wnioskiem zwróci się nie do banku, a do parabanku.

Kredyt samochodowy bez BIK, BIG, KRD w parabanku

Parabanki to instytucje finansowe, które, choć dla wielu osób są podobne do banków, to jednak różnią się od nich podejściem do kwestii posiadania zadłużeń przez klientów. Pracownicy banków muszą dokonywać drobiazgowej weryfikacji każdego wniosku, w tym przede wszystkim – sprawdzać klienta w bazach dłużników. Właśnie dlatego niemożliwy jest u nich kredyt samochodowy bez BIK. To podstawowa baza, która zbiera historię o kredytach. To z niej banki dowiadują się, czy klient ma już jakieś zobowiązania, a także jak sobie radzi z ich spłatą.

Jeśli ma się zadłużenia, wówczas nie ma co liczyć na to, że otrzyma się pożyczkę w banku. Zdecydowanie lepiej jest, wiedząc, że nie przejdzie się pozytywnie weryfikacji, postawić na firmy, które dają kredyt samochodowy bez zaświadczeń. Dzięki temu nie ma obaw, że otrzyma się decyzję odmowną.

Auto bez BIK to dzisiaj domena instytucji finansowych niebędących bankami. Parabanki udzielają pomocy osobom, które zgłaszają się po kredyt na samochód bez baz. Nie mają obowiązku kontroli wnioskodawcy w BIK, BIG, KRD, choć oczywiście podczas weryfikacji klienta starają się jakoś zabezpieczyć własny interes. Najczęściej, gdy mają ryzyko, że klient nie podoła spłacie, wymagają wpisania w karcie pojazdu informacji o tym, z jakich środków został kupiony pojazd. Czasem również wymagany jest depozyt karty pojazdu do chwili spłaty zobowiązania.

Auto komis bez BIK i KRD

Okazuje się, że nie tylko w parabankach możliwa jest pożyczka na zakup auta bez baz. Da się znaleźć również oferty auto komisów, które pomagają w nabyciu samochodu. Jak? Poprzez udzielenie na niego pożyczki. Oczywiście tutaj kluczowe jest to, że zakupić można tylko pojazd, który znajduje się w ofercie danego komisu samochodowego.

One comment

  1. A leasing nie lepszy? Wiem, że to nie to samo, ale wychodzi dużo taniej plus to firma zajmuje się zazwyczaj naprawami itp. Jak dla mnie to dużo lepsze rozwiązanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *