wachlarz pieniędzy

Jak dostać darmową pożyczkę bez BIK?

Darmowa pożyczka bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej – czy to możliwe? Jak wziąć taką pożyczkę? Na co warto zwrócić przy tym uwagę?

Czym jest darmowa pożyczka?

Zastanówmy się najpierw, jak zdefiniować darmową pożyczkę. Otóż pożyczając pieniądze, musimy oddać je w określonym terminie. Na tym jednak najczęściej wydatki się nie kończą. Trzeba zapłacić odsetki. Często wymagane jest też wpłacenie prowizji, a i inne dodatkowe opłaty nie należą do rzadkości. W przeciwieństwie do samej pożyczonej sumy, te dodatkowe opłaty są właśnie kosztem pożyczki.

Darmowa pożyczka to oczywiście taka, która nic nie kosztuje, a zatem nie zawiera dodatkowych opłat. Czyli mówiąc wprost, oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczamy, bez żadnych odsetek i prowizji.

Czy istnieją darmowe pożyczki bez BIK?

W pierwszej chwili taki pomysł może wydać się dziwny. Pożyczka za darmo? Komu na tym zależy? Przecież pożyczkodawca nie ma z tego zysku!

A jednak część firm pożyczkowych ma w swojej ofercie darmowe pożyczki. Nie dotyczy to jednak wszystkich pożyczek, jakie oferują, a jedynie tych przeznaczonych dla nowych klientów. Sporo firm pozabankowych prowadzi taką politykę – pierwsza pożyczka jest za darmo. Trzeba tylko dobrze poszukać. Podobnie znajdziemy też oferty darmowych pożyczek bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Wzięcie takiej pożyczki nie jest trudne. Wiele z nich można wziąć przez internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie firmy oraz w wyznaczony przez nią sposób zweryfikować swoją tożsamość. Cała procedura, łącznie z wydaniem decyzji w sprawie naszego wniosku, nie zajmuje dużo czasu – często jest to kwestia zaledwie kilkunastu minut.

Czy darmowa pożyczka się opłaca?

Wydaje się, że idea darmowej pożyczki nie ma racji bytu. Przecież pożyczkodawca chce zarabiać na świadczeniu danych usług, a nie tylko otrzymywać z powrotem swój kapitał. Ponadto udzielenie pożyczki wiąże się z podjęciem ryzyka. Brak dodatkowych opłat sprawi, że w razie zalegania ze spłatą, firma nie będzie miała rezerw na pokrycie nadprogramowych kosztów. A tymczasem takie firmy potrzebują dużych finansowych nakładów, żeby działać na rynku.

Jednak darmowe pożyczki mimo to można znaleźć w ofertach niektórych firm. To dlatego, że oprócz minusów mają one również swoje dobre strony, i to nie tylko dla pożyczkobiorcy, lecz również dla samej firmy, która może dzięki temu rozbudować bazę danych i zachęcić klientów do korzystania z jej usług.

Klienci przywiązują się do firm, z których usług są zadowoleni, stąd jest duże prawdopodobieństwo, że chcąc wziąć w przyszłości ponownie pożyczkę, znów zwrócą się do tego samego pożyczkodawcy. A że, jak wspomnieliśmy, darmowa jest tylko pierwsza pożyczka, następne będą już oznaczać dla firmy wymierny zysk. Udzielanie darmowych pierwszych pożyczek jest więc inwestycją na przyszłość. Zysk się pojawia, tyle że jest odłożony w czasie.

Dlaczego jednak pożyczkobiorcy biorą następną pożyczkę w tej samej firmie, chociaż wiedzą, że tym razem nie będzie ona już darmowa? Ponieważ i dla nich wiąże się to z pewnymi korzyściami. Owszem, tym razem koszty nie będą już zerowe, za to mogą liczyć na wyższą kwotę pożyczki i dłuższy czas kredytowania, a ponadto nie będą musieli załatwiać formalności, bo wszystkie niezbędne dane podali już za pierwszym razem.

O czym pamiętać, biorąc darmową pożyczkę bez BIK?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że fakt, iż dana firma przyznaje pożyczkę bez sprawdzania danych z Biura Informacji Kredytowej, nie musi wcale oznaczać, że nie przeprowadza ona żadnej weryfikacji. Równie dobrze może ona sprawdzać informacje w innych źródłach, na przykład w Biurach Informacji Gospodarczej.

Inną kwestią jest dopilnowanie tego, aby darmowa pożyczka rzeczywiście była… darmowa. Otóż taka pożyczka nie będzie od nas wymagać poniesienia żadnych kosztów jedynie pod warunkiem terminowej spłaty. Za każdą prolongatę przeznaczonego na to terminu trzeba już bowiem zapłacić. Jeśli więc nie uda nam się zwrócić w terminie pożyczonej kwoty, pożyczka nie będzie dla nas tak naprawdę za darmo. A trzeba tu wziąć pod uwagę, że takie pożyczki z reguły są krótkoterminowe – najczęściej na spłatę zobowiązania mamy nie więcej niż 30 dni.

One comment

  1. Jak to mówią, Nie ma nic za darmo… szczególnie jeśli chodzi o pożyczki. Darmowa pożyczka bez BIK może na przykład wiązać się z udostępnianiem wielu danych osobowych, kontaktów i tak dalej. Warto o tym pamiętać!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *