monety i zegar

Kredyt bez BIK, czyli jak otrzymać kredyt gdy jesteś w BIK?

Czasami zdarzają się w życiu takie sytuacje, że nie ma możliwości uregulowania zobowiązań na czas, wówczas istnieje ryzyko, że trafi się do BIK. Czym jest ta baza? Za co można zostać w niej umieszczonym? A przede wszystkim – czy mimo to ma się szansę na otrzymanie kredytu?

Czym jest BIK?

BIK to skrót od Biuro Informacji Kredytowej. To baza, w której gromadzone są i udostępniane dane na temat wszystkich naszych zobowiązań kredytowych. Zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. W bazie BIK umieszczane są informacje na temat zobowiązań, a więc kredytów, wykorzystanych limitów na kontach, pożyczek zaciąganych w bankach, SKOK-ach i firmach pożyczkowych.

Warto wiedzieć, że w BIK znajdują się zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje. Tak więc niezależnie od tego, czy spłaca się regularnie, czy ma się jednak problem z regulowaniem zobowiązań w terminie, jeśli wzięło się kredyt lub pożyczkę, figuruje się w Biurze Informacji Kredytowej.

Kiedy więc dane trafiają do BIK? Już w momencie, gdy wnioskuje się o pożyczkę lub kredyt. W momencie, gdy się otrzyma pieniądze, wówczas informacje są aktualizowane przynajmniej raz w miesiącu aż do momentu spłacenia zobowiązania.

BIK przydaje się w momencie, gdy wnioskuje się o kredyt. Na podstawie m.in. danych tam zawartych, możliwa jest ocena zdolności kredytowej. Jeśli nie ma problemów ze spłatą lub wszystko zostało już spłacone i to wzorowo, wówczas nie ma obaw. A co jeśli figuruje się w BIK i dane tam zgromadzone nie działają na korzyść?

Kredyt bez BIK

Warto wiedzieć, że uzyskanie kredytu w banku bez weryfikacji w BIK nie jest możliwe. Tak więc w sytuacji, gdy potrzebuje się pieniędzy, zdecydowanie lepiej jest zgłosić się do parabanku. To w nim jest możliwość otrzymania chwilówki bez BIK.

To pożyczka, która udzielana jest poza systemem bankowym przez instytucje pozabankowe lub osoby prywatne. W związku z tym, że pożyczkodawcy najczęściej nie weryfikują zdolności kredytowej, jest szansa na pożyczenie pieniędzy nawet w sytuacji, gdy historia kredytowa nie jest idealna.

Jak jest to możliwe? W związku z tym, że pożyczek nie reguluje Prawo Bankowe, a Kodeks Cywilny. Tak więc przy analizowaniu wniosku nie ma potrzeby sprawdzania baz. Oczywiście są firmy, które to robią, jednak da się znaleźć takie, które nie weryfikują klienta w bazach.

Pożyczka pozabankowa bez BIK jest więc wyjściem dla osób, które w przeszłości miały problemy ze spłatą zobowiązań. Niezależnie od powodów. Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej znaleźć można w ofercie parabanków.

Jak otrzymać kredyt gdy jesteś w BIK?

Nie ma możliwości otrzymania kredytu bankowego w sytuacji, gdy figuruje się w BIK i informacje w nim zgromadzone są negatywne. Potwierdzają, że miało się w przeszłości problemy ze spłatą. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pożyczkę do firmy pozabankowej.

Może zdarzyć się, że konieczna będzie pożyczka pod zastaw samochodu. Zdarza się, że parabanki wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Częściej jednak zgodnie z maksymą pożyczania niskich kwot na krótki okres, wolą polegać na ewentualnych zyskach z udzielenia wsparcia finansowego niż skupiać się na szukaniu barier.

Aby otrzymać pożyczkę bez BIK i KRD wystarczy złożyć wniosek online. Dzisiaj większość parabanków tak działa. W odpowiedzi na zgłoszenie może zadzwonić pracownik parabanku lub wszystko może odbyć się za pośrednictwem sieci. Pożyczka pozabankowa online to dzisiaj najlepszy sposób na to, by zyskać łatwe pieniądze w krótkim czasie. Nieważne na jaki cel.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *