200 złotych

Kto ma szansę na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Prawie połowa wszystkich zobowiązań posiadanych przez naszych rodaków to kredyt gotówkowy. Cenią sobie oni jego proste formalności oraz możliwość szybkiego uzyskania decyzji kredytowej. Warto jednak wiedzieć, że aby go otrzymać, zazwyczaj konieczne jest zaświadczenie o zarobkach. Kto może otrzymać kredyt gotówkowy bez niego, gdzie szukać ofert i czy takie rozwiązanie może być korzystne?

Czym jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu, który wypłacany jest w postaci środków pieniężnych. Ich udzielaniem zajmują się banki, są to jedyne instytucje uprawnione do tego typu zobowiązań. Kredytobiorca nie ma obowiązku określania, na jaki cel zostaną wydatkowane środki, a proces aplikowania jest szybki i bardzo łatwy. Na rynku można znaleźć wiele produktów tego typu, aby wybrać najlepsze kredyty gotówkowe, porównaj je na www.bankier.pl. Zobaczysz tam najkorzystniejsze oferty banków, dopasowane do potrzeb; wśród wszystkich znaleźć można także kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Na czym polega ich udzielanie? Bank nie wymaga dostarczenia od przyszłego dłużnika dokumentów od pracodawcy, pozwalających na potwierdzenie, że ma stałą pracę, z której uzyskuje przychody, w celu zweryfikowania jego wiarygodności kredytowej. Konieczne jest jedynie oświadczenie kredytobiorcy, w którym określone jest, w jakiej wysokości oraz z jakiego tytułu otrzymywane są dochody. Z pewnością jeszcze bardziej ułatwia i usprawnia to aplikowanie o kredyt gotówkowy.

Jakie banki oferują kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Przed laty banki niechętnie oferowały swoim klientom kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i nie sposób było znaleźć tego typu produkty na rynku usług bankowych. Oferowały je jedynie parabanki oraz firmy pożyczkowe. Instytucje z rynku bankowego chcąc wyjść naprzeciw wymaganiom i potrzebom kredytobiorców, jak i dążąc do zwiększenia konkurencyjności, wprowadziły je także u siebie. We wrześniu 2021 roku w swojej ofercie posiadały je m.in.:

 • Millenium Bank – kwota od 1.000 do 150.000 zł, RRSO 11,35%, od 6 do 108 miesięcy;
 • Citi Handlowy – kwota od 1.000 do 150.000 zł, RRSO 9,5%, od 9 do 96 miesięcy;
 • ING Bank Śląski – kwota od 1.000 do 200.000 zł, RRSO 13,14%, od 3 do 120 miesięcy;
 • PKO BP – kwota od 500 do 4.500 zł (powyżej tej kwoty wymagane zaświadczenie), RRSO 7,45%, od 2 do 24 miesięcy;
 • Santander Bank Polska – kwota od 500 do 91.000 zł, RRSO 12,21%, od 3 do 120 miesięcy.

Warto podkreślić, że opisane oferty mogą mieć charakter czasowy, zmianie mogą ulec także warunki udzielania kredytu gotówkowego. Dodatkowo pragniemy zaznaczyć, że powyższe RRSO obliczone zostały dla reprezentatywnego przykładu i każdy z klientów może otrzymać inną ofertę, zależną od jego indywidualnej sytuacji.

Jak aplikować o kredyt bez zaświadczeń?

O kredyt gotówkowy bez zaświadczeń można aplikować tak jak o inne pożyczki czy kredyty. W banku, z którego usług już się korzysta, można zrobić to za pomocą aplikacji mobilnej lub strony pozwalającej na korzystanie z bankowości internetowej. Dodatkowo o kredyt można ubiegać się na stronie internetowej banku, podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, jak i w placówce instytucji finansowej.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Banki oferują kredyt bez zaświadczeń zarówno swoim stałym, jak i nowym klientom. Do jego otrzymania nie jest konieczne spełnienie wygórowanych wymagań. W większości przypadków konieczne są:

 • pełnoletność,
 • polskie obywatelstwo,
 • stały dochód,
 • adres zamieszkania na terenie Polski.

O kredyt bez zaświadczeń wnioskować mogą osoby zatrudnione na umowę o pracę, zlecenie, o dzieło, a także: przedsiębiorcy, emeryci, renciści i osoby uzyskujące świadczenia przedemerytalne. Jakie dokumenty są potrzebne do aplikowania o kredyt bez zaświadczeń? Wszystko zależy od banku. Bardzo często w ramach potwierdzenia dochodu niezbędnego do oszacowania wiarygodności kredytowej akceptują oni oświadczenia, wyciągi z konta z ostatnich 3 miesięcy albo PIT za ostatni rok. Dodatkowo banki mają możliwość samodzielnego sprawdzenia dochodów przyszłych kredytobiorców zgodnie z zasadami unijnej dyrektywy PSD2, która wprowadziła otwartą bankowość, czyli prawo do udostępniania informacji o rachunkach klientów innym podmiotom, gdy wyrazili oni na to zgodę.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń może być korzystny?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń zazwyczaj udzielane są na tych samych zasadach co klasyczne zobowiązania tego typu. Wynika to z faktu, że w większości placówek nie stanowią one odrębnego produktu. Kredytobiorca ma możliwość potwierdzenia dochodu za pomocą zaświadczenia od pracodawcy, jak i innego dokumentu wskazanego przez bank. Warto zaznaczyć, że obowiązek przedstawienia jakiegokolwiek potwierdzenia źródła dochodu jest nieunikniony, ponieważ na mocy Prawa bankowego banki mają obowiązek zweryfikowania zdolności kredytowej.

4 komentarze

 1. Aha. Czyli mam ukończone 18 lat, stały dochód, obywatelstwo polskie i dostanę kredyt bez zaświadczeń? A gdzie jest haczyk? Przy takich ofertach na pewno są jakiejś komplikacje z zaciągnięciem kredytu. Banki zawsze robią dobrą reklamę a najważniejsze rzeczy są pisane małymi druczkami.

 2. Ja, na bank dostaniesz kredyt bez zaświadczeń tylko z tymi dokumentami. Chyba w parabanku. Albo jakiś oprocentowany w kosmos gotówkowy.

 3. Może i kredyt gotówkowy bez zaświadczeń istnieje, ale banki na pewno jakoś sprawdzają czy moga takiego zobowiąznaia udzielić… Nie jest łatwo przecież dostać kredyt

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *