wnętrze auta marki bmw

Leasing bez baz – jak otrzymać leasing na auto dla zadłużonych?

Stoisz przed koniecznością zakupu nowego auta, a nie masz na nie pieniędzy? Zastanawiasz się nad tym, czy wziąć leasing? Boisz się jednak, że z uwagi na zadłużenie go nie otrzymasz? Sprawdzamy, czy da się wziąć leasing ba auto bez baz.

Czym jest leasing?

Leasing na samochód to dość specyficzny sposób na zakup pojazdu. W ten sposób można nie tylko wziąć pożyczkę na zakup samochodu osobowego, ale też dostawczego, ciężarowego itp. Nie ma znaczenia, co się chce kupić, a sposób, w jaki będzie to finansowane.

Leasingobiorca, na podstawie umowy leasingowej, może korzystać z przedmiotu, który podlega dzierżawie przez określony czas. Dzięki niemu nie trzeba sięgać po środki własne, ani kupować pojazdu na raty. Użytkuje się samochód przez ustalony czas za określoną w umowie stawkę.

Auto w czasie trwania umowy nie staje się własnością leasingobiorcy. W związku z tym, że nie należy do osoby użytkującej, nie ma wpływu na wzrost lub spadek zniżek w ubezpieczeniu. Warto wiedzieć, że po zakończeniu umowy leasingu można zdecydować się na wykup samochodu. W związku z tym, że kwota wykupu jest z reguły znacznie niższa niż jego wartość rynkowa, to można na tym sporo zyskać.

Aby wziąć samochód w leasing, konieczna jest wpłata własna. Niestety w przypadku osoby, która ma już zobowiązania, a jeszcze dodatkowo nie płaci ich w terminie, może okazać się problematyczne wzięcie auta w leasing, nawet przy dużym wkładzie własnym. Co więcej, choć z reguły mówi się o tym, że leasing auta ma bardzo uproszczone formalności, to jednak konieczna jest weryfikacja osoby prywatnej, która chce użytkować pojazd, jak i firmy, jeśli wnioskodawcą jest przedsiębiorca.

Co w sytuacji, gdy z weryfikacji wynika, że widnieje się w bazie? Czy możliwy jest leasing samochodu dla osób zadłużonych? Czy zawsze sprawdzany jest BIK?

Co można sfinansować leasingiem bez baz BIK i KRD?

Warto wiedzieć, że w przypadku ofert na leasing auta bez BIK, KRD można sfinansować zakup przede wszystkim nowych i używanych, nawet 12-letnich samochodów. Często jednak konieczne jest wniesienie wpłaty własnej. Można też wziąć w leasing pojazdy i niektóre maszyny oraz urządzenia rolnicze i do wykonywania usług transportowych i budowlanych, wówczas jednak wpłata jest znacznie wyższa.

Leasing bez baz – czy to możliwe?

Okazuje się, że nawet osoby zadłużone mogą liczyć na finansowanie auta poprzez leasing. W sieci można znaleźć firmy, które swoją ofertę kierują nawet do potrzebujących, którzy otrzymali odmowę w jednym lub w kilku towarzystwach leasingowych. Dysponują swoimi sposobami na to, by znaleźć optymalne rozwiązanie, dzięki czemu nawet osoby z kiepskim scoringiem w BIK są w stanie otrzymać auto w leasing.

Ale to nie wszystko. Da się znaleźć instytucje, które nie tylko nie weryfikują w BIK, ale również nie sprawdzają baz BIG, BRKN i KRD. Wyszukać można oferty bez wymaganych zaświadczeń z US i ZUS. Dzięki temu nie trzeba martwić się, jeśli nie ma się do końca uregulowanych innych zobowiązań lub z powodu wcześniejszych zaniedbań nie spłacało się ich na czas i zadłużenie urosło.

Jak otrzymać leasing na auto dla zadłużonych?

Bardzo często, aby wziąć samochód w leasing bez BIK i KRD trzeba po prostu wypełnić wniosek leasingowy i przedstawić dowód osobisty właściciela firmy lub reprezentantów spółki. W sytuacji, gdy auto w leasing bez baz ma być na firmę, powinno przedstawić się dokumenty finansowe PIT lub CIT za rok ubiegły, ewentualnie bilans KpiR za bieżący okres. Co ciekawe, nawet młode firmy i osoby, które chcą wynająć auto o niskiej wartości, nie muszą przedstawiać dokumentów finansowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *