wnętrze auta marki bmw

Leasing bez baz – jak otrzymać leasing na auto dla zadłużonych?

Stoisz przed koniecznością zakupu nowego auta, a nie masz na nie pieniędzy? Zastanawiasz się nad tym, czy wziąć leasing? Boisz się jednak, że z uwagi na zadłużenie go nie otrzymasz? Sprawdzamy, czy da się wziąć leasing ba auto bez baz.

Czym jest leasing?

Leasing na samochód to dość specyficzny sposób na zakup pojazdu. W ten sposób można nie tylko wziąć pożyczkę na zakup samochodu osobowego, ale też dostawczego, ciężarowego itp. Nie ma znaczenia, co się chce kupić, a sposób, w jaki będzie to finansowane.

Leasingobiorca, na podstawie umowy leasingowej, może korzystać z przedmiotu, który podlega dzierżawie przez określony czas. Dzięki niemu nie trzeba sięgać po środki własne, ani kupować pojazdu na raty. Użytkuje się samochód przez ustalony czas za określoną w umowie stawkę.

Auto w czasie trwania umowy nie staje się własnością leasingobiorcy. W związku z tym, że nie należy do osoby użytkującej, nie ma wpływu na wzrost lub spadek zniżek w ubezpieczeniu. Warto wiedzieć, że po zakończeniu umowy leasingu można zdecydować się na wykup samochodu. W związku z tym, że kwota wykupu jest z reguły znacznie niższa niż jego wartość rynkowa, to można na tym sporo zyskać.

Aby wziąć samochód w leasing, konieczna jest wpłata własna. Niestety w przypadku osoby, która ma już zobowiązania, a jeszcze dodatkowo nie płaci ich w terminie, może okazać się problematyczne wzięcie auta w leasing, nawet przy dużym wkładzie własnym. Co więcej, choć z reguły mówi się o tym, że leasing auta ma bardzo uproszczone formalności, to jednak konieczna jest weryfikacja osoby prywatnej, która chce użytkować pojazd, jak i firmy, jeśli wnioskodawcą jest przedsiębiorca.

Co w sytuacji, gdy z weryfikacji wynika, że widnieje się w bazie? Czy możliwy jest leasing samochodu dla osób zadłużonych? Czy zawsze sprawdzany jest BIK?

Co można sfinansować leasingiem bez baz BIK i KRD?

Warto wiedzieć, że w przypadku ofert na leasing auta bez BIK, KRD można sfinansować zakup przede wszystkim nowych i używanych, nawet 12-letnich samochodów. Często jednak konieczne jest wniesienie wpłaty własnej. Można też wziąć w leasing pojazdy i niektóre maszyny oraz urządzenia rolnicze i do wykonywania usług transportowych i budowlanych, wówczas jednak wpłata jest znacznie wyższa.

Leasing bez baz – czy to możliwe?

Okazuje się, że nawet osoby zadłużone mogą liczyć na finansowanie auta poprzez leasing. W sieci można znaleźć firmy, które swoją ofertę kierują nawet do potrzebujących, którzy otrzymali odmowę w jednym lub w kilku towarzystwach leasingowych. Dysponują swoimi sposobami na to, by znaleźć optymalne rozwiązanie, dzięki czemu nawet osoby z kiepskim scoringiem w BIK są w stanie otrzymać auto w leasing.

Ale to nie wszystko. Da się znaleźć instytucje, które nie tylko nie weryfikują w BIK, ale również nie sprawdzają baz BIG, BRKN i KRD. Wyszukać można oferty bez wymaganych zaświadczeń z US i ZUS. Dzięki temu nie trzeba martwić się, jeśli nie ma się do końca uregulowanych innych zobowiązań lub z powodu wcześniejszych zaniedbań nie spłacało się ich na czas i zadłużenie urosło.

Jak otrzymać leasing na auto dla zadłużonych?

Bardzo często, aby wziąć samochód w leasing bez BIK i KRD trzeba po prostu wypełnić wniosek leasingowy i przedstawić dowód osobisty właściciela firmy lub reprezentantów spółki. W sytuacji, gdy auto w leasing bez baz ma być na firmę, powinno przedstawić się dokumenty finansowe PIT lub CIT za rok ubiegły, ewentualnie bilans KpiR za bieżący okres. Co ciekawe, nawet młode firmy i osoby, które chcą wynająć auto o niskiej wartości, nie muszą przedstawiać dokumentów finansowych.

One comment

  1. Najbardziej zaskakujące jest dla mnie to, że osoby zadłużone sięgają po kolejne zobowiązania. Nie dziwię się, że jest taka duża kontrola pod tym względem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *