Pieniądze, pożyczka

Na co uważać, zaciągając pożyczkę bez BIK?

Wzięcie pożyczki bez BIK może być dla wielu osób kuszące, zwłaszcza, jeśli masz na swoim koncie niespłacone pożyczki. Warto jednak zwrócić uwagę na wszystkie warunki, jakie oferuje firma pożyczkowa, aby nie podpisać umowy na pożyczkę, która wcale nie będzie korzystna.

Pożyczki bez BIK – dobre strony

Pożyczki bankowe, kredyty i większość chwilówek przyznawane są na konkretnych zasadach. Jedną z nich jest między innymi to, że klient powinien posiadać dobrą historię kredytową. Jeśli w historii kredytowej BIK znajduje się zapis o opóźnieniu w spłatach bądź niespłaceniu takiej pożyczki, nie ma praktycznie szans na dostanie kredytu w banku, na przyznanie pożyczki natomiast szanse są nikłe. Jednak są na rynku takie pożyczki, które przyznają środki nie sprawdzając bazy BIK. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób zadłużonych lub takich, które spóźniły się kiedyś ze spłatą pożyczki, i teraz nie mogą w żaden sposób uzyskać finansowania. Mając możliwości spłaty pożyczki bez BIK, wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, które często jest jedyną dostępną opcją.

Na co uważać przy pożyczce bez BIK?

Ponieważ jednak pożyczka bez BIK przyznawana jest w oparciu o pewnego rodzaju ryzyko, firmy pożyczkowe starają się zabezpieczyć swój interes w inny sposób. Często wymagane jest poświadczenie od notariusza, weksel, poręczenie czy hipoteka. O ile trudno dziwić się tym mechanizmom zabezpieczenia, o tyle trzeba dokładnie czytać, co tak naprawdę podpisujemy – może się bowiem okazać, że w istocie koszty będą dużo wyższe, niż pożyczone przez nas pieniądze.

Uważać trzeba zwłaszcza na tak zwane przedpłaty, które zakładają, że pożyczkobiorca zapłaci część oprocentowania jeszcze przed otrzymaniem pożyczki. W takim wypadku trzeba dobrze sprawdzić firmę, która proponuje tego rodzaju umowę, aby nie zostać oszukanym.

Pożyczki bez BIK to często duże koszty i wysokie prowizje. Należy się z tym liczyć – niewiele pożyczek bez BIK oferuje korzystne raty i długi okres spłaty.

Gdzie szukać pożyczek bez BIK?

Pożyczki bez BIK możesz znaleźć w firmach pożyczkowych, a także wśród osób prywatnych. Często są to tak zwane pożyczki społecznościowe, gdy pożyczającym pieniądze jest osoba prywatna, a firma pożyczkowa tylko pośrednikiem.

Ponieważ pożyczki bez BIK nie są bardzo popularnym instrumentem, trudno jest znaleźć dobre oferty tego rodzaju pożyczek. Jednak są w sieci rankingi tego rodzaju pożyczek, wśród których można znaleźć odpowiednią dla siebie opcję. Warto jednak przed wyborem odpowiedniej firmy sprawdzić opinie w Internecie na jej temat, aby uniknąć rozczarowania. Opinie mogą być oczywiście różne, jednak jeśli są one tylko i wyłącznie złe, należy takiej placówki unikać.

2 komentarze

  1. Świat pożyczek jest nieunikniony… Jak będziesz zaciągał nową pożyczkę w celu spłaty zaległej, to mimo wszystko będziesz miał dodatkowe zobowiązanie… Pytanie, czy warto.

    1. Zdecydowanie nie warto zaciągać pożyczki na spłatę poprzedniego zobowiązania. Przecież to błędne koło zadłużenia, z którego bardzo ciężko wyjść…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *