Kobieta z telefonem

Pożyczki bez BIK, gdzie szukać pożyczek bez sprawdzania BIK?

Aby dostać kredyt lub pożyczkę, klient musi zostać w pierwszej kolejności zweryfikowany pod względem wiarygodności. Zalicza się do tego także sprawdzanie w bazie BIK i innych gromadzących informacje o kredytach i pożyczkach. Dla wielu osób jest to kłopotliwe, szczególnie, gdy ich historia kredytowa nie jest najlepsza. Rozwiązaniem mogą być pożyczki bez BIK – tylko co warto o nich wiedzieć? Gdzie szukać, na co zwracać uwagę?

Czym jest BIK?

Biorąc pożyczkę czy to w banku, czy w firmie pozabankowej, my jako klienci jesteśmy dokładnie sprawdzani. Chodzi o to, by pożyczkodawca miał pewność co do tego, że jesteśmy wypłacalni i w przeszłości nie mieliśmy problemów ze spłatą innych zobowiązań. Pomaga w tym celu biuro informacji kredytowej, czyli cieszące się złą sławą BIK. Jeżeli braliśmy już kiedyś pożyczkę, kredyt czy cokolwiek na raty – wszystkie informacje o tym znajdą się właśnie tam i dotyczy to w równym stopniu pozytywnych, jak i negatywnych aspektów naszej historii kredytowej. Zawarte w nim informacje zbierane są z różnych instytucji finansowych: banków, SKOK-ów oraz niektórych firm pożyczkowych.

Pożyczka bez BIK – co to jest?

Większość banków oraz firm pozabankowych oferując pożyczki, weryfikuje swoich klientów właśnie w bazie BIK. To standardowe działanie, które jednak w wielu przypadkach może okazać się kłopotliwe dla niektórych osób. Jeżeli mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązań, a pożyczkodawca to zobaczy, może to przekreślić nasze szanse na otrzymanie pieniędzy. I tutaj wkraczają oferty pożyczek bez BIK. Jest to propozycja przede wszystkim firm pozabankowych, która najczęściej zalicza się do rodzaju pożyczek błyskawicznych na dowód. Idąc do siedziby firmy wystarczy okazać dokument potwierdzający tożsamość, być może jakiś dowód stałego dochodu i tyle – wystarczy kilka czy kilkanaście minut, by uzyskać oczekiwaną kwotę i to bez sprawdzania historii kredytowej klienta.

Gdzie szukać pożyczki bez BIK?

Wbrew pozorom oferty pożyczki bez BIK nie są tak rzadko spotykane. Oczywiście najłatwiej będzie je znaleźć w internecie, gdzie rozpiętość tych produktów finansowych jest naprawdę szeroka. W ten sposób można znaleźć pożyczki ratalne, jak i chwilówki. Co ważne – pożyczki bez BIK najczęściej udzielane są na niewielkie kwoty nie przekraczające 3 tys. zł, ale wiele będzie zależało od samej firmy.

Gdzie najlepiej szukać pożyczek bez BIK? Bardzo przydatne będą porównywarki, które w jednym miejscu zestawią ze sobą najpopularniejsze oferty wielu różnych firm. Pozwoli to wyłonić nam najkorzystniejszą możliwą propozycję.

Dla kogo pożyczka bez BIK?

Ponieważ w przypadku pożyczek bez BIK nie jest sprawdzana historia kredytowa, często uznaje się, że są to pożyczki dla osób zadłużonych. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza że choć firmy mogą nie sprawdzać BIK, jednocześnie mogą sięgać po inne źródła informacji, na przykład KRD (ale są też propozycje bez sprawdzania obu baz). Trzeba pamiętać, że pożyczki tego typu wiążą się z większym ryzykiem i bywają też znacznie droższe w stosunku do innych ofert. Jest to więc propozycja przede wszystkim dla osób, które miały jakieś potknięcia w przeszłości, ale obecnie nie zmagają się z problemami finansowymi, jednak zapisy z biurze informacji kredytowej przekreślają ich szanse na wzięcie pożyczki czy kredytu w banku.

Innymi słowy jest to przede wszystkim propozycja dla osób ze stabilną sytuacją finansową, które są pewne swojego wyboru i nie mają szans na inny typ pożyczki. W przypadku osób zadłużonych czy bezrobotnych pożyczki bez BIK mogą tylko pogłębić już istniejący problem.

One comment

  1. Zawsze się znajdzie jakiś cwaniak, który będzie chciał wziąć pożyczkę za wszelką cenę… Dobrze, że jest ten BIK to może chociaż niektórych trzyma w ryzach przed popadaniem w jeszcze większe długi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *